Με μία ισοπαλία, που έχει γεύση ήττας, ξεκίνησε ο Ατρόμητος τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του στη φετινή Super League 1.

Οι Περιστεριώτες στον εντός έδρας αγώνα τους με την ΑΕΛ είχαν αρκετές καλές ευκαιρίες, δύο δοκάρια και ένα χαμένο πέναλτι, κι έτσι είδαν τους «βυσσινί» να φεύγει από το Περιστέρι με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τέρμα του Νάτσου. Στο 26' ο Μόρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ατρομήτου, ενώ δοκάρι είχε και για την ομάδα του Αναστασίου ο Βέλλιος στο 44'

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι «βυσσινί» έφτασαν στην ισοφάριση με σουτ στην κίνηση του Μιλοσάβλιεβιτς.

Στο 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι απείλησαν με τονΟύμπιδες, ο οποίος έκανε το 2-1, σημαδεύοντας κι αυτός το (οριζόντιο) δοκάρι του Κρίστινσον.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φωτιάς, αφού συμβουλεύτηκε το VAR έδειξε το σημείο του πέναλτι για κράτημα και σπρώξιμο μέσα στην περιοχή του Μπάλλα στον Μανούσο στο 88'.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ούμπιδες, ο οποίος νικήθηκε από τα 11 βήματα από τον Κρίστινσον, ο οποίος έπεσε στη σωστή γωνία και απέκρουσε την μπάλα.

Γκολ: 18' Νάτσος (Ατρόμητος), 45+3' Μιλοσάβλιεβιτς (AEΛ)

Κίτρινες: Καρανίκας (ΑΕΛ), Σετσέροβιτς (ΑΕΛ), Nταβιώτης (Ατρόμητος), Μπάλλας (ΑΕΛ), Ούμπιδες (Ατρόμητος)

Δοκάρια: 26' Μόρας (ΑΕΛ), 44' Βέλλιος (Ατρόμητος), 60' Ούμπιδες (Ατρόμητος)

Ατρόμητος: Μέγιερι, (46' λ.τ. Θεοδωράκης) Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης - Χαρίσης (71' Ουγκράι), Μάντσον - Ρόσα (68' Nταβιώτης), Ούμπιδες, Μανούσος - Βέλλιος

ΑΕΛ: Κρίστινσον – Μιχαήλ, Μόρας, Μπράλιτς – Καρανίκας, Φατιόν, Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς (82' Φιλίποβιτς), Ζίβκοβιτς – Μπούστος (72' Μπάλλας), Νούνιτς