Χωρίς να συναντήσει το παραμικρό πρόβλημα ο Απόλλωνας Λάρισας επικράτησε του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 4-0 και ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2.

Σε παράσταση για έναν ρόλο εξελίχθηκε η αναμέτρηση του Απόλλωνα Λάρισας με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

Οι Θεσσαλοί χωρίς να συναντήσουν το παραμικρό πρόβλημα επικράτησαν με 4-0 των αντιπάλων τους και έφτασαν τους 14 βαθμούς και την 4η θέση, όσους έχει και η ΑΕ Καραϊσκάκης. Από την άλλη οι Πόντιοι έμειναν στην τελευταία θέση με -3 όσους και η Κέρκυρα.

Στα του αγώνα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Η αρχή έγινε με τον Σιφναίο που στο 18' και 27' σκόραρε στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη ο Μπαστακός στο 68' έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας του, για να έρθει ο Χατζής με πέναλτι στο 77' να διαμορφώσει το τελικό 4-0.