Δυναμική για άλλη μια φορά, ήταν η παρουσία του Ναυτικού Ομίλου Λάρισας  στους Χειμερινούς Αγώνες Βορείου Ελλάδος, που έλαβαν χώρα στο κολυμβητήριο της Καβάλας από 17-19 Φεβρουαρίου, με τη συμμετοχή 675 αθλητών από 54 Σωματεία.
Ο ΝΟΛ συμμετείχε με 23 αθλητές σε όλες τις κατηγορίες και τελικός απολογισμός ήταν 8 μετάλλια, 1 χρυσό, 3 ασημένια, 4 χάλκινα, 35 θέσεις στις 8άδες και δύο ακόμη όρια ΟΠΕΝ.
Οι προπονητές Οικονόμου Ζήσης και Αναστασιάδου Μαρία έμειναν απόλυτα ικανοποιημένοι από τους κολυμβητές μας, αφού όλοι οι αθλητές πέτυχαν νέα ατομικά ρεκόρ σε μία διοργάνωση που ο συναγωνισμός ήταν ιδιαίτερα υψηλός σε όλα σχεδόν τα αγωνίσματα.
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας και ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κ. Μάνδαλου Κέλλυ για την πολύτιμη βοήθεια της.
Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών:
ΚΟΛΟΒΟΥ ΑΝΘΗ (Παγκορ. Α'): 1η 200μ.πρ, 5η 100μ. πρ., 6η 50μ. πρ.
ΚΑΤΑΡΑΧΙΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (Νεάν.): 2η 400μ.ελ., 2η 800μ.ελ., 3η 200μ.ελ.
ΧΑΛΙΑΜΠΑΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ (Κορασ.): 2η  800μ.ελ., 3η 400μ.ελ., 3η 1500μ.ελ.
ΛΕΟΝΤΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (Παμπ. Α΄): 3ος 50μ.πρ., 7ος 100μ. πρ.
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ (Κορασ.): 4η  200μ.ύπτ., 5η 100μ.ύπτ., 6η 50μ.ύπτ.
ΘΕΟΔΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Παμπ. Β'): 4ος 100μ.πρ. 5ος 200μ.πρ. 6ος 100μ.πρ.
ΑΛΗΠΡΑΣΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΘΑΚ) (Έφηβ.): 5ος 400μ.ελ., 5ος 200μ.Μ.Α., 7ος 200μ.ελ.
ΘΕΟΔΩΡΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ (Κορασ.): 5η 200μ.πετ., 10η 100μ.πετ., 12η 50μ. πετ.
ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Έφηβ.): 6ος 50μ.πρ., 7ος 100μ.πρ., 9ος 50μ.ύπτ.
ΧΡΥΣΑΝΘΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ (Παμπ. Β'): 6ος 200μ.πετ., 8ος 100μ.πετ., 11ος 50μ.ελ.
ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (Παίδ.): 7ος 400μ.Μ.Α., 9ος 200μ.ύπτ., 11ος 200μ.Μ.Α.
ΑΛΗΠΡΑΣΙΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (Κορασ.): 7η 800μ.ελ., 11η 800μ.ελ., 12η  200μ.ελ.
ΤΟΠΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝ (ΝΟΚ) (Παίδ.): 8ος 100μ.πετ., 9ος 200μ.πετ., 11ος 50μ.πετ.
ΠΑΠΠΑ-ΔΑΛΛΙΟΥ ΝΕΦΕΛΗ (Κορασ.): 8η 50μ.ύπτ., 10η 100μ.ύπτ.
ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΕΥΑΝΘΙΑ-ΜΑΡΙΑ (Κορασ.): 8η 200μ.ύπτ., 12η 50μ.ύπτ, 13η 100μ.ύπτ.
ΚΑΡΑΒΑ ΕΙΡΗΝΗ (Κορασ.): 9η 100μ.πετ., 10η 50μ.πετ., 19η 50μ.ελ.
ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ-ΡΑΠΤΗ ΙΟΥΛΙΑ (Παγκ. Α'): 10η 100μ.ελ., 16η 100μ.ύπτ.
ΓΚΑΝΑΒΑ ΑΝΘΗ (Παγκ. Β'): 11η 200μ.ύπτ., 17η 50μ.ύπτ., 18η 100μ.ύπτ.
ΓΚΑΝΑΒΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (Κορασ.): 12η 200μ.Μ.Α., 17η 50μ.πρ., 22η 100μ.πρ.
ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΠΑΥΛΙΝΑ (Παγκορ. Α'): 15η 50 υπτ. 19η 100μ.ύπτ.
ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΟΥΙΖΑ (Παγκορ. Α'): 16η 200μ.ύπτ., 28η 50μ.πετ.
ΠΑΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (Παγκορ. Α'): 17η 50μ.ελ. 20η 100μ.ύπτ.
ΖΥΓΟΤΕΓΟΥ ΜΑΡΙΑ (Πανγκορασίδα Β'): 22η 50μ.πρ.
4x200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: 5η θέση (ΧΑΛΙΑΜΠΑΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΑΛΗΠΡΑΣΙΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ,ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ,ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΕΥΑΝΘΙΑ)
4x100m Μ.Ο. - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: 7η θέση (ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ, ΓΚΑΝΑΒΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΚΑΡΑΒΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΧΑΛΙΑΜΠΑΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ)
4x100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: 9η θέση (ΚΑΡΑΒΑ ΕΙΡΗΝΗ, ΘΕΟΔΩΡΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ, ΠΑΠΠΑ-ΔΑΛΛΙΟΥ ΝΕΦΕΛΗ, ΓΚΑΝΑΒΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ)
4x100m Μ.Ο. - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': 7η θέση (ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΠΑΥΛΙΝΑ,  ΚΟΛΟΒΟΥ ΑΝΘΗ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΟΥΙΖΑ, ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ-ΡΑΠΤΗ ΙΟΥΛΙΑ)
4x100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α': 8η θέση (ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ-ΡΑΠΤΗ ΙΟΥΛΙΑ,
ΦΡΑΓΚΟΓΟΥΛΑ ΠΑΥΛΙΝΑ, ΚΟΛΟΒΟΥ ΑΝΘΗ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΟΥΙΖΑ)