Με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας έφυγε για την 14η αγωνιστική της Super League 2 ο Αλμωπός Αριδαίας, ο οποίος παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ τελικά βρήκε τη λύση και έφτασε στην ισοφάριση.

Με αυτό τον βαθμό οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τους 14 και βρίσκονται στην 8η θέση του Βόρειου Ομίλου της Super League 2, ενώ ο Απόλλων Λάρισας έφτασε τους πέντε βαθμούς και είναι στην προτελευταία θέση τρεις βαθμούς πάνω από την τελευταία Καβάλα.

Ο Χατζής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 23ο λεπτό για να έρθει ο Πρίκας ένα λεπτό πριν το φινάλε του πρώτου μέρους να κάνει το 1-1. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι και έτσι έμεινε η ισοπαλία για τις δυο ομάδες.

Απόλλων Λάρισας (Γράφας): Αστράς, Γιαννίτσης, Βίγια, Λίταινας, Καλούσης, Σκούπρας, Μπαλογιάννης, Χατζής, Νούσιος, Τιμπουέ, Λεμάνγκρ.

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Ντόκιτς, Σουλιώτης, Γιαλαμούδης, Κολλαράς, Τριανταφυλλάκης, Ασλαμπάλογλου, Κέρθι, Καράμπελας, Πρίκας, Γιουκούδης, Ρόβας.