Με... σκληρό τρόπο «κόπηκε» το νικηφόρο σερί του Ερμή Αγιάς-Λάρισας από το Ψυχικό στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας. Η λαρισινή ομάδα, μακριά από τον καλό της εαυτό ηττήθηκε με 98-76 και «έπεσε» από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Ερμή είχε ένα «καταστροφικό» πρώτο δεκάλεπτο μη βρίσκοντας λύσεις ούτε στην άμυνα, αλλά ούτε και στην επίθεση και είναι ενδεικτικό ότι οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν σε αυτό το διάστημα με 30-7, κάνοντας πάρα πολύ δύσκολη τη συνέχεια για τους παίκτες του Γιώργου Σκαραφίγκα, οι οποίοι δεν τα παράτησαν και προσπάθησαν να «γυρίσουν» το παιχνίδι στο δεύτερο δεκάλεπτο όταν μ' ένα επιμέρους 16-27 «μάζεψαν» κάπως τη διαφορά στο 46-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο επιμέρους σκορ το οποίο και έκλεισε με 21-24 και «γενικό» 67-58 με τον Ερμή να θέλει να κάνει τη μεγάλη ανατροπή, χωρίς όμως να τα καταφέρνει, αφού και στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι με όπλο την ταχύτητα αλλά και την ευστοχία τους κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με τελικό σκορ 98-76.

Τα δεκάλεπτα: 30-7, 46-34, 67-58, 98-76

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Σκαραφίγκας): Τσαμπαλής, Τσιλούλης 5 (1), Σπυρόπουλος 5, Τσόλος 2, Κόμματος 1, Νταλός 2, Τριανταφύλλου 15 (3), Κούκσικς 18 (1), Λάππας 11 (1), Βρεττάς 2, Τσούμας 2, Λόλας 13.