Με τέσσερα παιχνίδια, δύο σε κάθε όμιλο, άνοιξε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστική της Super League 2. Στον Α' όμιλο η ΑΕΚ Β' υποδέχθηκε την ΑΕΛ. Η Ένωση πανηγύρισε τη νίκη, καθώς επικράτησε 3-0 των βυσσινί, έχοντας μεγάλο της όπλο τις αντεπιθέσεις.

Η δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ προηγήθηκε με τον Ραντόνια στο 25ο λεπτό του παιχνιδιού. Ο Απόστολος Χριστόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 62', με τον Πήλιο τέσσερα λεπτά αργότερα να κλειδώνει το ματς για την Ένωση.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στο φινάλε του αγώνα, καθώς αποβλήθηκε στο 82ο λεπτό ο Τιεΐ. Στους τρεις πόντους η ΑΕΚ Β', παρέμειναν στους τρεις οι βυσσινί.

ΑΕΚ Β': Γκίνης, Ραντόνια (70' Ρουκουνάκης), Χρυσόπουλος, Κοσίδης, Πήλιος, Σαμπανά, Λαμαράνα, Λεφράνκ (34 Γκολφίνος - 70' Τιεΐ), Απ. Χριστόπουλος, Ανδρικόπουλος (70' Λάτσι), Σταμούλης.

ΑΕΛ: Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Πλέγας (60' Αντράντα), Κ. Παπαγεωργίου, Πατράλης, Όγκμποε, Πεντρόσο, Κοσσόνου.