Tη νίκη με 3-0 σε φιλικό ματς με τον Αλμωπό Αριδαίας πήρε την Κυριακή (12/2) η ΑΕΛ στο Αλκαζάρ.

Οι «βυσσινί» ήταν εξαιρετικοί στο α' ημίχρονο και πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο είχαν πετύχει και τα τρία τους τέρματα, με τον Μαυριά ν' ανοίγει το σκορ στο 18' με κοντινή καρφωτή κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Καλουτσικίδη.

Στο 25' ο Μαυριάς βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα με ωραίο δυνατό σουτ, ενώ στο 29' ο Νικολιάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με σουτ.

Στο δεύτερο μέρος έπεσε αισθητά ο ρυθμός, ενώ μετά από τρεις μήνες πήρε λεπτά συμμετοχής ο Μάριος Όγκμποε, που είχε ταλαιπωρηθεί αρκετά από έναν τραυματισμό.

ΑΕΛ (Γιάννης Ταουσιάνης): Θεοδωρόπουλος (46' Σουλούκος), Καλουτσικίδης (79' Γαρουφαλιάς), Μαϊδανός (46' Κοσονού), Ηλιάδης (65' Γκοτζαμανίδης), Κόλα (46' Μαξιμένκο), Θωμαΐδης (79' Ζησούλης), Πλέγας (46' Κ. Παπαγεωργίου), Αντράντα (65' Μιλτιάδης), Τσιριγώτης (77' Όγκμποε), Μαυριάς (65' Νίνο), Νικολιάς (46' Πεντρόσο).

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γιώργος Τυριακίδης): Ντόκιτς, Τσιμπούκας, Κυριακίδης, Σουλιώτης, Ασλαμπάλογλου, Ταχματζίδης, Έππας, Κέρθι, Παρασκευάς, Μανωλάκης, Πατρινός.

Στον πάγκο: Τέντζερης, Πόποβιτς, Λεσάι, Καρυπίδης, Τούλης, Μπρέγκνα, Τσιακούμης, Παπαδόπουλος, Μακρυδάκης.