Την ήττα από τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι με 1-0 γνώρισε ο Απόλλωνας Λάρισας στην πρεμιέρα της Football League.

Η μοναδική ομάδα που δεν έχει πιστοποιητικό από την ΕΕΑ είναι ο Αχαρναϊκός. Το παιχνίδι της με τον Απόλλωνα Λάρισας ήταν αμφίβολο αν γίνει, τελικά ορίστηκε και διεξήχθη. Και όμως, οι "πράσινοι" άφησαν εκτός γηπέδου τα εξωαγωνιστικά προβλήματα και επικράτησαν 1-0 των Θεσσαλών, που παρατάχθηκαν στο Μενίδι με υπηρεσιακό προπονητή, καθώς ο Σάκης Θεοδοσιάδης είχε απολυθεί μετά το 0-7 από την ΑΕΚ.

Το γκολ ήρθε με ένα σουτ του Αρώνη έξω από την περιοχή στο 65ο λεπτό. Η καλύτερη φάση των φιλοξενούμενων ήταν στο 87ο λεπτό, σε εκτέλεση φάουλ του Καρακατσάνη, με τη μπάλα να προσκρούρει στο οριζόντιο δοκάρι.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Πάντος, Γραμματίκας, Μπεκατώρος, Μεντής, Αφράτης, Αρώνης, Καζβιρόπουλος, Παπασάββας, Εζουμέζου (71' Μεγαλοοικονόμου), Σταμούλης (9' Ξαγοράρης - 56' Καρβουνίδης), Ζαφειράκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Μαργαρίτης): Φιρινίδης, Σάββας, Κουρτεσιώτης, Β. Ανδρέου, Παπαζαχαρίας, Χατζής, Σουλίδης (80' Μίλιτς), Λαμπρόπουλος (61' Αγρόδημος), Σαχινίδης, Βουτσιάς (71' Καρακατσάνης), Μαυριάς.

Διαιτητής:  Τσουκαλάς (Αθηνών)

Βοηθοί: Ζήρδας (Αθηνών), Δέτση (Αθηνών)

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 28 Οκτωβρίου

Άρης - Αιγινιακός 5-0 (18' Πλατέλλας, 24' Πασάς, 31' Κάσσος, 74' Καπνίδης, 93' Μπαργκάν)