Η ΑΕΛ κέρδισε εύκολα στο εκτός έδρας ματς με 3-0 (Τριμμάτης 7′, αυτογκόλ Φίλιος 15′, Πασάς 59′) τη Θύελλα Κατσικά στο Δημοτικό Γήπεδο Κατσικά Ιωαννίνων και πήρε το εισιτήριο της πρόκρισης για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Φάσεις και γκολ:

Σουτ εντός περιοχής του Μούργου για την ΑΕΛ άουτ στο 4ο λεπτό.

Σουτ ο Πασάς μπλόκαρε ο Πατσιούρας στο 6ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ 0-1 με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Τριμμάτη στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Πατσιούρα στο 7ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ 0-2 με αυτογκόλ του Φίλιου με προβολή μετά από παράλληλη σέντρα του Κώστα Παπαγεωργίου στο 16ο λεπτό.

Ακυρώθηκε γκολ του Μωραΐτη για την ΑΕΛ για οφσάιντ στο 18ο λεπτό.

Σουτ εκτός περιοχής του Βαφέα για την ΑΕΛ μπλόκαρε ο Πατσιούρας στο 33ο λεπτό.

Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ αρχικά με σουτ του Μωραΐτη απέκρουσε ο Πατσιούρας και στην επαναφορά κεφαλιά του Πασά πάλι σώζει ο γκολκίπερ της Θύελλας Κατσικάς στο 35ο λεπτό.

Σουτ του Μούργου για την ΑΕΛ άουτ στο 41ο λεπτό.

Μετά από κόρνερ του Κώστα Παπαγεωργίου κεφαλιά του Πασά έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Ναυρόζογλου στο 43ο λεπτό.

Σουτ εντός περιοχής του Πασά για την ΑΕΛ άουτ στο 45ο λεπτό.

Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ με Κώστα Παπαγεωργίου κεφαλιά του Βαφέα άουτ στο 50ο λεπτό.

ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ 0-3 με πλασέ του Πασά, μετά από πάσα του Γραββάνη στο 59ο λεπτό.

Σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ στο οριζόντιο δοκάρι στο 68ο λεπτό.

Σουτ του Γραββάνη για την ΑΕΛ μπλόκαρε ο Πατσιούρας στο 77ο λεπτό.

Εκτέλεση φάουλ του Σκανδάλη για τη Θύελλα Κατσικάς μπλόκαρε εύκολα ο Περντέου στο 81ο λεπτό.

Σουτ του Δημηνίκου για την ΑΕΛ έσωσε με τα πόδια ο Πατσιούρας στο 82ο λεπτό.

Σουτ του Ακόστα για την ΑΕΛ άουτ στο 84ο λεπτό.

Σουτ του Πασά για την ΑΕΛ στο δοκάρι και άουτ στο 93ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Περντρέου, Τριμμάτης, Βαφέας, Ηλιαδης, Κοσσονού (46′ Παπαδόπουλος), Πασάς, Παναγιωτίδης (46′ Γιαξής), Οικονόμου, Κ. Παπαγεωργίου (70′ Δημηνίκος), Μούργος (60′ Ακόστα), Μωραΐτης (46′ Γραββάνης).

Θύελλα Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Πατσιούρας, Γκέγκα, Ναυρόζογλου, Χ. Παπαδόπουλος, Σκανδάλης, Λ. Παπαδόπουλος (88′ Κουμαντζιάς), Κωσταμένας (88′ Ευαγγελής), Σ. Παπαρούνας, Φίλιος, Θ. Παπαρούνας (88′ Τσιώτης), Τσακαλώτος (63′ Κίτος).