Ο Ηρακλής νίκησε εκτός έδρας τον Ηρακλή Λάρισας με 3-0 και ανέβηκε στους 17 πόντους, ενώ η θεσσαλική ομάδα παρέμεινε στους επτά πόντους.

Ανταγωνιστικές οι δύο ομάδες από τα πρώτα λεπτά, με τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης να κάνει το 1-0 στο 40' λεπτό με τον Άλεκσιτς, για αυτό και πήγε στο πρώτο ημίχρονο με το προβάδισμα.

Οι Θεσσαλονικείς διεύρυναν την διαφορά τους στα επόμενα λεπτά με τα γκολ του Γιουμπιτάνα στο 60' λεπτό και του Κουντουριώτη στο 89' λεπτό. Επίσης, ο Γιουμπιτάνα με σουτ του είχε δοκάρι στο 73' λεπτό. Ο Ηρακλής νίκησε εκτός έδρας τον Ηρακλή Λάρισας με 3-0.

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Παπαγιάννης, Γκαλίτσιος, Γκουγκούδης, Ζαφειρίου, Τσιμίκας, Μπόσιο, Τασιούλης, Καμπέρης, Συρεγγέλας, Καψάλης, Χρηστίδης.

Ηρακλής (Τσιώλης): Βελλίδης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Πατράλης (86′ Σιούτας), Νταμιάν (86′ Σγουρής), Τότσκα (70′ Κουντουριώτης), Τομάς (85′ Δόρης), Άλεξιτς, Γιουμπιτάνα (85′ Παπαστεριανός).